Европско првенство у одбојци за мушкарце 2021

Из Википедије, слободне енциклопедије
Иди на навигацију Иди на претрагу
Европско првенство у одбојци за мушкарце 2021
Детаљи првенства
Локација Пољска , Чешка Република , Естонија , Финланд
Градови Краков , Гдањск , Катовице , Острава , Талин , Тампере
Стадиони 6
Датуми квалификационих турнира 30. август 2020 – 16. мај 2021
Време финалног турнира 1-19. септембар 2021
Број учесника 37
у завршној фази 24
Статистика првенства

Завршно коло КСКСКСИИ Европског првенства у одбојци међу мушким екипама одржава се од 1. до 19. септембра 2021. у Пољској , Чешкој , Естонији и Финској . Други пут заредом се Европско првенство одржава у четири земље уз учешће 24 репрезентације. Шампионску титулу брани репрезентација Србије .

Квалификација

Метод квалификације Команде Метод квалификације Команде
Организатори Пољска Пољска По резултатима квалификационог турнира Група А Низоземска Низоземска
чешки чешки Група Б Бугарска Бугарска
Естониа Естониа Група Ц Турска Турска
Финланд Финланд Група Д Летонија Летонија
По резултатима Европског првенства 2019 Србија Србија Група Е Словакиа Словакиа
Словенија Словенија Група Ф Црна Гора Црна Гора
Француска Француска Група Г Португал Португал
Русија Русија Друго место у групама Застава Северне Македоније Северна Македонија
Италија Италија Спаин Спаин
Украјина Украјина Грчка Грчка
Немачка Немачка Хрватска Хрватска
Белгија Белгија Белорусија Белорусија

Финални круг

Аренас

Утакмице финалне рунде Европског првенства одржавају се у шест градова четири земље. Пољска , Чешка , Естонија и Финска су домаћини утакмица из једне од група прелиминарне фазе. Градови Гдањск и Острава биће домаћини по четири утакмице 1/8 финала и по два четвртфинала. Полуфинални и финални мечеви биће одржани у Катовицама .

Група А 1/8, 1/4 финала 1/2 финала, финале
Краков Гдањск Катовице
Таурон Арена Краков Ерго арена Сподек
Капацитет: 15.030 Капацитет: 11 409 Капацитет: 11.500
Краков Арена з лоту птаа.ЈПГ ГдањскСопот ЕргоАрена 20110603.јпг Катовице-Сподек (4) .јпг
Група Б 1/8, 1/4 финала
Острава
Остравар Арена
Капацитет: 10.000
Острава, Остравар Арена (орезано) .јпг
Група Ц
Тампере
Ледена палата (Тампере)
Капацитет: 7 300
Хакаметса И улкоа.јпг
Група Д
Таллинн
Саку-суурхалл
Капацитет: 7 200
Саку Суурхалл.јпг

Прелиминарна фаза

Жреб је одржан 27. маја 2021. у Хелсинкију . У четири групе играће шест екипа. Четири најбоља из сваке групе пласирају се у 1/8 финала. Даље, тимови ће играти нокаут мечеве и у финалу одредити победника - шампиона Европе 2021. године.

Група А

Утакмице Наочаре Сетови Баллс
Б (3:2) П (2: 3) В НС Б: П В НС Б: П
1. Пољска Пољска 4 (1) 0 (0) Једанаест 12 4 3,000 378 325 1.163
2. Србија Србија тридесет) Једанаест) десет Једанаест 5 2,200 376 333 1.129
3. Украјина Украјина 2 (2) десет) 4 6 7 0.857 290 280 1.036
4. Белгија Белгија десет) 3 (1) 4 6 девет 0.667 317 335 0.946
5. Португал Португал Једанаест) 3 (1) 3 7 Једанаест 0.636 360 412 0.874
6. Грчка Грчка 0 (0) 3 (1) 1 3 девет 0.333 245 281 0.872
датум време Проверавати Сетови Извештај
1 2 3 4 5
2.09 14:30 Грчка Грчка 2: 3 Украјина Украјина 25:22 24:26 25:22 19:25 6:15 Извештај
17:30 Пољска Пољска 3: 1 Португал Португал 25:16 22:25 25:16 25:19 Извештај
20:30 Белгија Белгија 1: 3 Србија Србија 13:25 18:25 25:21 20:25 Извештај
3.09 17:30 Белгија Белгија 2: 3 Португал Португал 23:25 22:25 25:20 25:18 13:15 Извештај
20:30 Украјина Украјина 0:3 Србија Србија 25:27 24:26 21:25 Извештај
4.09 17:30 Белгија Белгија 3:0 Грчка Грчка 25:16 25:22 25:22 Извештај
20:30 Србија Србија 2: 3 Пољска Пољска 21:25 25:23 25:20 20:25 14:16 Извештај
5.09 17:30 Португал Португал 2: 3 Украјина Украјина 18:25 23:25 25:21 26:24 11:15 Извештај
20:30 Грчка Грчка 1: 3 Пољска Пољска 15:25 22:25 25:20 24:26 Извештај
6.09 17:30 Португал Португал 1: 3 Србија Србија 15:25 21:25 25:22 17:25 Извештај
20:30 Пољска Пољска 3:0 Белгија Белгија 25:18 26:24 25:16 Извештај
7.09 17:30 Србија Србија 0:0 Грчка Грчка [ Извештај]
20:30 Украјина Украјина 0:0 Белгија Белгија [ Извештај]
8.09 17:30 Пољска Пољска 0:0 Украјина Украјина [ Извештај]
20:30 Грчка Грчка 0:0 Португал Португал [ Извештај]

Група Б

Утакмице Наочаре Сетови Баллс
Б (3:2) П (2: 3) В НС Б: П В НС Б: П
1. Италија Италија тридесет) 0 (0) девет девет 1 9.000 243 180 1,350
2. Словенија Словенија двадесет) десет) 6 7 3 2,333 236 194 1,216
3. Бугарска Бугарска 2 (1) десет) 5 7 5 1,400 258 251 1.028
4. чешки чешки десет) 2 (1) 4 6 7 0.857 270 287 0.941
5. Белорусија Белорусија десет) двадесет) 3 3 7 0.429 194 235 0.826
6. Црна Гора Црна Гора 0 (0) тридесет) 0 0 девет 0.000 174 228 0.763
датум време Проверавати Сетови Извештај
1 2 3 4 5
3.09 14:15 Италија Италија 3:0 Белорусија Белорусија 25:18 25:12 25:15 Извештај
17:15 Црна Гора Црна Гора 0:3 Бугарска Бугарска 22:25 17:25 25:27 Извештај
20:15 чешки чешки 3: 1 Словенија Словенија 26:24 25:18 14:25 25:19 Извештај
4.09 16:00 Црна Гора Црна Гора 0:3 Словенија Словенија 17:25 16:25 16:25 Извештај
19:00 Белорусија Белорусија 3: 1 чешки чешки 25:20 19:25 25:21 25:19 Извештај
5.09 16:00 чешки чешки 2: 3 Бугарска Бугарска 10:25 25:23 25:18 24:26 11:15 Извештај
19:00 Италија Италија 3:0 Црна Гора Црна Гора 25:17 25:20 26:24 Извештај
6.09 15:45 Бугарска Бугарска 1: 3 Италија Италија 19:25 18:25 25:17 12:25 Извештај
19:00 Словенија Словенија 3:0 Белорусија Белорусија 25:20 25:20 25:15 Извештај
7.09 16:00 Словенија Словенија 0:0 Бугарска Бугарска [ Извештај]
19:00 Црна Гора Црна Гора 0:0 чешки чешки [ Извештај]
8.09 15:45 Италија Италија 0:0 Словенија Словенија [ Извештај]
19:00 Белорусија Белорусија 0:0 Црна Гора Црна Гора [ Извештај]
9.09 16:00 Бугарска Бугарска 0:0 Белорусија Белорусија [ Извештај]
19:00 чешки чешки 0:0 Италија Италија [ Извештај]

Група Ц

Утакмице Наочаре Сетови Баллс
Б (3:2) П (2: 3) В НС Б: П В НС Б: П
1. Низоземска Низоземска тридесет) Једанаест) десет Једанаест 4 2,750 349 332 1.051
2. Турска Турска тридесет) десет) девет десет 5 2.000 374 336 1.113
3. Финланд Финланд двадесет) десет) 6 7 4 1,750 254 237 1.072
4. Русија Русија 2 (1) десет) 5 7 6 1.167 294 272 1.081
5. Спаин Спаин десет) тридесет) 3 4 десет 0.400 322 348 0.925
6. Застава Северне Македоније Северна Македонија 0 (0) 4 (0) 0 2 12 0.167 282 350 0.806
датум време Проверавати Сетови Извештај
1 2 3 4 5
1.09 19:00 Финланд Финланд 3: 1 Застава Северне Македоније Северна Македонија 25:20 25:15 24:26 25:22 Извештај
2.09 17:00 Русија Русија 1: 3 Турска Турска 27:29 25:16 21:25 19:25 Извештај
20:00 Низоземска Низоземска 3:0 Спаин Спаин 25:23 26:24 25:22 Извештај
3.09 17:00 Турска Турска 3: 1 Спаин Спаин 25:16 29:31 27:25 25:23 Извештај
20:00 Низоземска Низоземска 3:0 Застава Северне Македоније Северна Македонија 25:20 25:18 25:22 Извештај
4.09 14:00 Спаин Спаин 0:3 Финланд Финланд 19:25 20:25 18:25 Извештај
17:30 Низоземска Низоземска 2: 3 Русија Русија 13:25 25:19 21:25 25:21 13:15 Извештај
5.09 14:00 Северна Македонија Застава Северне Македоније 0:3 Турска Турска 22:25 12:25 15:25 Извештај
17:30 Русија Русија 3: 1 Финланд Финланд 22:25 25:15 25:23 25:17 Извештај
6.09 17:00 Северна Македонија Застава Северне Македоније 1: 3 Спаин Спаин 23:25 25:21 28:30 15:25 Извештај
20:00 Турска Турска 1: 3 Низоземска Низоземска 25:22 25:27 25:27 23:25 Извештај
7.09 17:00 Спаин Спаин 0:0 Русија Русија [ Извештај]
20:00 Финланд Финланд 0:0 Низоземска Низоземска [ Извештај]
8.09 17:00 Русија Русија 0:0 Застава Северне Македоније Северна Македонија [ Извештај]
20:00 Финланд Финланд 0:0 Турска Турска [ Извештај]

Група Д

Утакмице Наочаре Сетови Баллс
Б (3:2) П (2: 3) В НС Б: П В НС Б: П
1. Француска Француска тридесет) 0 (0) девет девет 1 9.000 247 214 1.154
2. Немачка Немачка двадесет) десет) 6 7 3 2,333 248 204 1,216
3. Летонија Летонија десет) 2 (2) 5 7 7 1,000 300 314 0.955
4. Словакиа Словакиа Једанаест) 2 (1) 3 5 осам 0.625 259 281 0.922
5. Естониа Естониа Једанаест) двадесет) 2 4 осам 0.500 259 263 0.985
6. Хрватска Хрватска Једанаест) двадесет) 2 3 осам 0,375 229 266 0.861
датум време Проверавати Сетови Извештај
1 2 3 4 5
1.09 19:00 Естониа Естониа 1: 3 Летонија Летонија 23:25 22:25 25:16 21:25 Извештај
3.09 17:00 Хрватска Хрватска 0:3 Немачка Немачка 20:25 13:25 19:25 Извештај
20:00 Француска Француска 3:0 Словакиа Словакиа 25:22 25:20 25:19 Извештај
4.09 16:00 Словакиа Словакиа 2: 3 Естониа Естониа 27:25 25:22 18:25 14:25 13:15 Извештај
19:00 Хрватска Хрватска 3: 2 Летонија Летонија 28:30 25:20 23:25 31:29 15:11 Извештај
5.09 16:00 Естониа Естониа 0:3 Немачка Немачка 19:25 16:25 21:25 Извештај
19:00 Француска Француска 3:0 Хрватска Хрватска 25:15 25:16 26:24 Извештај
6.09 17:00 Летонија Летонија 2: 3 Словакиа Словакиа 18:25 25:23 25:13 19:25 7:15 Извештај
20:00 Немачка Немачка 1: 3 Француска Француска 29:31 25:15 22:25 22:25 Извештај
7.09 17:00 Летонија Латвия 0:0 Германия Германия [ Отчёт]
20:00 Хорватия Хорватия 0:0 Эстония Эстония [ Отчёт]
8.09 17:00 Словакия Словакия 0:0 Хорватия Хорватия [ Отчёт]
20:00 Франция Франция 0:0 Латвия Латвия [ Отчёт]
9.09 17:00 Германия Германия 0:0 Словакия Словакия [ Отчёт]
20:00 Эстония Эстония 0:0 Франция Франция [ Отчёт]

Плей-офф

1/8 финала Четвертьфиналы Полуфиналы Финал
11 сентября, Гданьск
A1 0
14 сентября, Гданьск
C4 0
0
11 сентября, Гданьск
0
C2 0
18 сентября, Катовице
A3 0
0
13 сентября, Острава
0
D1 0
15 сентября, Острава
B4 0
0
13 сентября, Острава
0
B2 0
19 сентября, Катовице
D3 0
0
12 сентября, Гданьск
0
C1 0
14 сентября, Гданьск
A4 0
0
12 сентября, Гданьск
0
A2 0
18 сентября, Катовице
C3 0
0
12 сентября, Острава
0 Третье место
B1 0
15 сентября, Острава 19 сентября, Катовице
D4 0
0 0
12 сентября, Острава
0 0
D2 0
B3 0

1/8 финала

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
11.09 0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]
12.09 0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]
13.09 0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]

1/4 финала

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
14.09 17:00 0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]
15.09 0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]

1/2 финала

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
18.09 17:00 0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]

Матч за 3-е место

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
19.09 17:30 0:0 [ Отчёт]

Финал

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
19.09 20:30 0:0 [ Отчёт]

Призёры

Золото Серебро Бронза

Итоговое положение

Место Команда
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24

См. также

Ссылки