Европско првенство у одбојци за жене 2021

Из Википедије, слободне енциклопедије
Иди на навигацију Иди на претрагу
Европско првенство у одбојци за жене 2021
Детаљи првенства
Локација Србија , Бугарска , Хрватска , Румунија
Градови Београд , Пловдив , Задар , Клуж-Напока
Стадиони 4
Датуми квалификационих турнира 6-16. маја 2021
Време финалног турнира 18. август – 4. септембар 2021. године
Број учесника 35
у завршној фази 24
Топ места
Чемпион шампион Италија Италија (3. пут)
Серебряный призёр Друго место Србија Србија
Бронзовый призёр Треће место Турска Турска
Статистика првенства
Похађање 130.013 (1.711 по утакмици)
Одигране утакмице 76
Најбољи играч Италија Паола Егону

Завршно коло КСКСКСИИ Европског првенства за одбојкашице одржано је од 18. августа до 4. септембра 2021. у Србији , Бугарској , Хрватској и Румунији . Други пут заредом Европско првенство одржано је у четири земље уз учешће 24 репрезентације. Титулу првака Европе по трећи пут у историји освојила је репрезентација Италије .

Квалификација

Метод квалификације Команде Метод квалификације Команде
Организатори Србија Србија Према резултатима
квалификациони турнир
Група А Белорусија Белорусија
Бугарска Бугарска Швајцарска Швајцарска
Хрватска Хрватска Група Б Сведен Сведен
Румунија Румунија Украјина Украјина
Према резултатима
Европско првенство 2019
Турска Турска Група Ц Грчка Грчка
Италија Италија Спаин Спаин
Пољска Пољска Група Д Словачка Словачка
Низоземска Низоземска Финланд Финланд
Немачка Немачка Група Е Француска Француска
Русија Русија Мађарска Мађарска
Белгија Белгија Група Ф чешки чешки
Азербејџан Азербејџан Босна и Херцеговина Босна и Херцеговина

Финални круг

Аренас

Утакмице завршног кола Европског првенства одржане су у четири града четири земље. Штарк арена у Београду , Велодром у Пловдиву , Палата Крешимир Ћосић у Задру и БТАрена у Клуж- Напоки били су домаћини утакмица једне од група прелиминарне фазе. Игре 1/8 и 1/4 финала одржане су у Србији и Бугарској; полуфинале, меч за 3. место и финале – у Београду.

Србија Београд Бугарска Пловдив Хрватска Задар Румунија Клуж-Напока
Старк Арена Велодроме Палата Крешимир Чосић БТАрена
Капацитет: 18 386 Капацитет: 6 100 Капацитет: 8 500 Капацитет: 10.000
Београдска арена, јужни улаз 1, фебруар 2011.јпг Велодроме пд.пнг Дворана Вишњик Задар.јпг Поливалентна хала Клуж 2.јпг
Група А Плеј оф Група Б 1/8 финала, четвртфинале Група Ц Група Д

Прелиминарна фаза

Према резултатима жреба, који је одржан 20. маја 2021. године у Београду , 24 екипе биле су подељене у 4 групе. У прелиминарној фази, тимови су играли по групама у једном колу, по 4 екипе из сваке групе су се пласирале у плеј-оф.

Група А

Утакмице Наочаре Сетови Баллс
Б (3:2) П (2: 3) В П Б: П В П Б: П
једна. Србија Србија 5 (1) 0 (0) 14 15 2 7,500 405 307 1,319
2. Русија Русија тридесет) 2 (2) Једанаест тринаест 7 1,857 443 399 1,110
3. Француска Француска тридесет) двадесет) 9 10 осам 1,250 392 386 1.016
4. Белгија Белгија 3 (1) двадесет) осам 10 осам 1,250 418 374 1.118
5. Босна и Херцеговина Босна и Херцеговина 10) 4 (0) 3 3 12 0.250 283 355 0.797
6. Азербејџан Азербејџан 0 (0) 50) 0 једна 15 0,067 282 402 0.701
датум време Проверавати Сетови Извештај
једна 2 3 4 5
19.08 17:00 Србија Србија 3:0 Босна и Херцеговина Босна и Херцеговина 25:11 25:18 25:14 Извештај
20.08 17:00 Азербејџан Азербејџан 0:3 Белгија Белгија 13:25 24:26 13:25 Извештај
20:00 Русија Русија 3: 1 Француска Француска 25:19 14:25 25:20 25:18 Извештај
21.08 18:00 Азербејџан Азербејџан 0:3 Босна и Херцеговина Босна и Херцеговина 14:25 23:25 17:25 Извештај
21:00 Француска Француска 0:3 Србија Србија 14:25 13:25 16:25 Извештај
22.08 17:00 Русија Русија 3:0 Азербејџан Азербејџан 25:16 25:17 25:13 Извештај
20:00 Србија Србија 3:0 Белгија Белгија 25:21 25:21 25:21 Извештај
23.08 17:00 Белгија Белгија 3: 2 Русија Русија 29:31 21:25 25:13 25:22 15:11 Извештај
20:00 Босна и Херцеговина Босна и Херцеговина 0:3 Француска Француска 19:25 14:25 24:26 Извештај
24.08 17:00 Босна и Херцеговина Босна и Херцеговина 0:3 Белгија Белгија 23:25 19:25 15:25 Извештај
20:00 Азербејџан Азербејџан 0:3 Србија Србија 17:25 20:25 19:25 Извештај
25.08 17:00 Француска Француска 3: 1 Азербејџан Азербејџан 25:19 26:28 25:11 25:18 Извештај
20:00 Србија Србија 3: 2 Русија Русија 25:22 25:19 16:25 24:26 15:10 Извештај
26.08 17:00 Русија Русија 3:0 Босна и Херцеговина Босна и Херцеговина 25:12 25:20 25:19 Извештај
20:00 Белгија Белгија 1: 3 Француска Француска 25:27 25:13 19:25 20:25 Извештај

Група Б

Утакмице Наочаре Сетови Баллс
Б (3:2) П (2: 3) В П Б: П В П Б: П
једна. Бугарска Бугарска 4 (0) Једанаест) тринаест 14 4 3,500 423 350 1.209
2. Пољска Пољска 4 (0) 10) 12 тринаест 5 2,600 433 355 1,220
3. Немачка Немачка 4 (1) 10) Једанаест тринаест 6 2.167 434 404 1,074
4. чешки чешки двадесет) тридесет) 6 осам 10 0.800 402 418 0.962
5. Спаин Спаин Једанаест) 4 (0) 2 4 14 0.286 339 424 0.800
6. Грчка Грчка 0 (0) 5 (1) једна 2 15 0,133 335 415 0.807
датум време Проверавати Сетови Извештај
једна 2 3 4 5
18.08 20:30 Бугарска Бугарска 3:0 Грчка Грчка 25:20 25:15 25:19 Извештај
19.08 17:30 Спаин Спаин 1: 3 чешки чешки 25:22 20:25 22:25 20:25 Извештај
20:30 Немачка Немачка 1: 3 Пољска Пољска 22:25 25:23 21:25 22:25 Извештај
20.08 17:30 чешки чешки 1: 3 Немачка Немачка 23:25 25:20 23:25 21:25 Извештај
20:30 Грчка Грчка 0:3 Пољска Пољска 16:25 20:25 19:25 Извештај
21.08 17:30 чешки чешки 1: 3 Пољска Пољска 25:20 15:25 21:25 18:25 Извештај
20:30 Бугарска Бугарска 3:0 Спаин Спаин 25:12 25:19 25:21 Извештај
22.08 16:00 Грчка Грчка 2: 3 Спаин Спаин 22:25 26:24 16:25 25:22 13:15 Извештај
19:00 Немачка Немачка 3: 2 Бугарска Бугарска 25:23 16:25 25:21 18:25 15:10 Извештај
23.08 17:30 Грчка Грчка 0:3 чешки чешки 24:26 26:28 15:25 Извештај
20:30 Пољска Пољска 3:0 Спаин Спаин 25:15 25:15 25: 8 Извештај
24.08 17:30 Немачка Немачка 3:0 Грчка Грчка 25:20 25:17 25:22 Извештај
20:30 Бугарска Бугарска 3:0 чешки чешки 26:24 25:12 25:19 Извештај
25.08 17:30 Спаин Спаин 0:3 Немачка Немачка 13:25 17:25 21:25 Извештај
20:30 Бугарска Бугарска 3: 1 Пољска Пољска 18:25 25:21 25:21 25:23 Извештај

Група Ц

Утакмице Наочаре Сетови Баллс
Б (3:2) П (2: 3) В П Б: П В П Б: П
једна. Италија Италија 50) 0 (0) 15 15 једна 15.000 402 297 1,354
2. Хрватска Хрватска 4 (0) 10) 12 12 4 3,000 373 322 1.158
3. Белорусија Белорусија 3 (2) двадесет) 7 9 10 0.900 396 417 0.950
4. Мађарска Мађарска 10) 4 (2) 5 осам тринаест 0.615 439 470 0.934
5. Словачка Словачка 10) 4 (1) 4 7 тринаест 0.538 424 461 0.920
6. Швајцарска Швајцарска Једанаест) 4 (0) 2 4 14 0.286 367 434 0.846
датум време Проверавати Сетови Извештај
једна 2 3 4 5
19.08 17:00 Хрватска Хрватска 3:0 Швајцарска Швајцарска 25:20 25:19 25:21 Извештај
20.08 17:15 Италија Италија 3:0 Белорусија Белорусија 25:20 25:18 25:16 Извештај
20:15 Мађарска Мађарска 3: 1 Словачка Словачка 25:20 25:23 20:25 25:18 Извештај
21.08 17:00 Белорусија Белорусија 0:3 Хрватска Хрватска 19:25 23:25 15:25 Извештај
20:00 Мађарска Мађарска 2: 3 Швајцарска Швајцарска 25:22 23:25 27:29 25:23 11:15 Извештај
22.08 17:00 Хрватска Хрватска 3:0 Словачка Словачка 25:21 25:14 25:13 Извештај
20:00 Италија Италија 3:0 Мађарска Мађарска 25:16 25:15 25:19 Извештај
23.08 17:15 Словачка Словачка 1: 3 Италија Италија 19:25 18:25 27:25 17:25 Извештај
20:15 Швајцарска Швајцарска 0:3 Белорусија Белорусија 23:25 15:25 15:25 Извештај
24.08 17:00 Мађарска Мађарска 1: 3 Хрватска Хрватска 19:25 25:21 17:25 21:25 Извештај
20:00 Швајцарска Швајцарска 1: 3 Словачка Словачка 25:21 14:25 19:25 22:25 Извештај
25.08 18:00 Белорусија Белорусија 3: 2 Мађарска Мађарска 20:25 14:25 25:16 25:23 15:12 Извештај
21:00 Хрватска Хрватска 0:3 Италија Италија 15:25 23:25 14:25 Извештај
26.08 17:00 Словачка Словачка 2: 3 Белорусија Белорусија 25:18 25:23 23:25 28:30 12:15 Извештај
20:00 Италија Италија 3:0 Швајцарска Швајцарска 25:17 25:18 27:25 Извештај

Група Д

Утакмице Наочаре Сетови Баллс
Б (3:2) П (2: 3) В П Б: П В П Б: П
једна. Турска Турска 50) 0 (0) 15 15 једна 15.000 405 298 1,359
2. Низоземска Низоземска 4 (0) 10) 12 12 4 3,000 387 288 1,344
3. Украјина Украјина тридесет) двадесет) 9 9 7 1.286 359 346 1,038
4. Сведен Сведен 2 (1) тридесет) 5 6 Једанаест 0.545 358 393 0.911
5. Финланд Финланд 10) 4 (1) 4 6 тринаест 0.462 377 450 0.838
6. Румунија Румунија 0 (0) 50) 0 3 15 0.200 330 441 0.748
датум време Проверавати Сетови Извештај
једна 2 3 4 5
18.08 20:30 Румунија Румунија 1: 3 Турска Турска 25:23 10:25 20:25 17:25 Извештај
19.08 16:00 Сведен Сведен 3: 2 Финланд Финланд 24:26 17:25 25:19 27:25 15:13 Извештај
19:00 Низоземска Низоземска 3:0 Украјина Украјина 25:17 25:12 25:22 Извештај
20.08 17:30 Финланд Финланд 0:3 Низоземска Низоземска 10:25 10:25 18:25 Извештај
20:30 Турска Турска 3:0 Украјина Украјина 25:14 25:19 26:24 Извештај
21.08 17:30 Финланд Финланд 1: 3 Украјина Украјина 19:25 23:25 28:26 22:25 Извештај
20:30 Румунија Румунија 0:3 Сведен Сведен 21:25 17:25 16:25 Извештај
22.08 17:30 Турска Турска 3:0 Сведен Сведен 31:29 25:21 25:11 Извештај
20:30 Низоземска Низоземска 3: 1 Румунија Румунија 25:12 25:27 25:17 25:14 Извештај
23.08 17:30 Украјина Украјина 3:0 Сведен Сведен 25:23 25:17 25:20 Извештај
20:30 Турска Турска 3:0 Финланд Финланд 25:19 25:12 25:15 Извештај
24.08 17:30 Низоземска Низоземска 0:3 Турска Турска 21:25 21:25 20:25 Извештај
20:30 Румунија Румунија 1: 3 Финланд Финланд 25:18 22:25 22:25 22:25 Извештај
25.08 17:30 Сведен Сведен 0:3 Низоземска Низоземска 21:25 20:25 13:25 Извештај
20:30 Румунија Румунија 0:3 Украјина Украјина 15:25 17:25 11:25 Извештај

Одиграти одлучујућу утакмицу

1/8 финала Четвртфинала Полуфинале Финале
29. август, Пловдив
Турска Турска 3
31. август, Пловдив
чешки чешки једна
Турска Турска 3
29. август, Пловдив
Пољска Пољска 0
Пољска Пољска 3
3. септембар Београд
Украјина Украјина једна
Турска Турска једна
29. август Београд
Србија Србија 3
Србија Србија 3
1. септембар Београд
Мађарска Мађарска 0
Србија Србија 3
29 августа, Белград
Франция Франция 1
Хорватия Хорватия 2
4 сентября, Белград
Франция Франция 3
Сербия Сербия 1
28 августа, Пловдив
Италия Италия 3
Болгария Болгария 2
31 августа, Пловдив
Швеция Швеция 3
Швеция Швеция 0
28 августа, Пловдив
Нидерланды Нидерланды 3
Нидерланды Нидерланды 3
3 сентября, Белград
Германия Германия 1
Нидерланды Нидерланды 1
30 августа, Белград
Италия Италия 3 Третье место
Италия Италия 3
1 сентября, Белград 4 сентября, Белград
Бельгия Бельгия 1
Италия Италия 3 Турция Турция 3
30 августа, Белград
Россия Россия 0 Нидерланды Нидерланды 0
Россия Россия 3
Белоруссия Белоруссия 1

1/8 финала

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
28.08 17:30 Нидерланды Нидерланды 3:1 Германия Германия 25:22 23:25 25:19 25:23 Отчёт
20:30 Болгария Болгария 2:3 Швеция Швеция 25:12 21:25 22:25 25:14 17:19 Отчёт
29.08 17:30 Турция Турция 3:1 Чехия Чехия 25:13 22:25 25:14 25:13 Отчёт
17:00 Хорватия Хорватия 2:3 Франция Франция 25:16 21:25 25:22 22:25 12:15 Отчёт
20:30 Польша Польша 3:1 Украина Украина 21:25 25:21 25:22 25:17 Отчёт
20:00 Сербия Сербия 3:0 Венгрия Венгрия 25:20 25:19 25:17 Отчёт
30.08 17:00 Италия Италия 3:1 Бельгия Бельгия 25:14 23:25 25:17 25:12 Отчёт
20:00 Россия Россия 3:1 Белоруссия Белоруссия 27:25 25:20 19:25 25:23 Отчёт

1/4 финала

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
31.08 17:30 Швеция Швеция 0:3 Нидерланды Нидерланды 25:27 16:25 19:25 Отчёт
20:30 Турция Турция 3:0 Польша Польша 25:18 25:14 25:23 Отчёт
1.09 17:00 Италия Италия 3:0 Россия Россия 25:20 25:8 25:15 Отчёт
20:00 Сербия Сербия 3:1 Франция Франция 22:25 25:18 25:7 25:20 Отчёт

1/2 финала

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
3.09 17:00 Турция Турция 1:3 Сербия Сербия 34:32 26:28 23:25 13:25 Отчёт
20:00 Нидерланды Нидерланды 1:3 Италия Италия 19:25 17:25 25:16 18:25 Отчёт

Матч за 3-е место

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
4.09 17:00 Турция Турция 3:0 Нидерланды Нидерланды 25:20 25:19 25:23 Отчёт

Финал

Сербия Сербия 1:3 (26:24, 22:25, 19:25, 11:25) Италия Италия
Игрок 1 2 3 4 Очки
1 Буша Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Solid black.svg
2 Лазович Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 2 (1, 1, 0)
3 Царич
5 М. Попович Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 13 (7, 5, 1)
8 Миркович
10 Огненович Капитан команды Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 3 (2, 1, 0)
11 Велькович
13 Белица
16 Рашич Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 13 (10, 3, 0)
17 С. Попович (л) Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg
18 Бошкович Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 21 (21, 0, 0)
19 Миленкович Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 4 (3, 1, 0)
20 Благоевич (л)
21 Коцич
Тренер — Зоран Терзич


Сербия Италия
78 Очки 99
44 Атака 56
11 Блок 13
1 Подача 8
22 Ошибки соперника 22

Судьи:
Павел Буркевич (Польша),
Нурпер Озбар (Турция).
Время матча — 1:44 (34+27+22+21).
4 сентября. 20:00.
Белград . « Штарк Арена ». 20 565 зрителей.
Отчёт

Игрок 1 2 3 4 Очки
3 Дженнари Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg
4 Бонифачо
5 Малинов Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Solid black.svg 2 (1, 1, 0)
6 Де Дженнаро (л) Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg
8 Орро Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg
10 Кирикелла Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 5 (3, 2, 0)
11 Данези Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 8 (1, 6, 1)
14 Пьетрини Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 13 (11, 1, 1)
15 Нвакалор
17 Силла Капитан команды Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 20 (15, 3, 2)
18 Эгону Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 29 (25, 0, 4)
20 Парроккьяле Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg
24 Маццаро (л)
29 Д'Одорико
Тренер — Давиде Маццанти

Призёры

Золото Серебро Бронза
Италия Италия
Сара Бонифачо
Анна Данези
Моника Де Дженнаро
Алессия Дженнари
Кристина Кирикелла
Офелия Малинов
Алессия Маццаро
Сильвия Нвакалор
София Д'Одорико
Алессия Орро
Беатриче Парроккьяле
Елена Пьетрини
Мириам Силла
Паола Эгону
Тренер: Давиде Маццанти
Сербия Сербия
Ана Белица
Елена Благоевич
Тияна Бошкович
Бьянка Буша
Стефана Велькович
Йована Коцич
Катарина Лазович
Бояна Миленкович
Сладжана Миркович
Майя Огненович
Мина Попович
Сильвия Попович
Милена Рашич
Сара Царич
Тренер: Зоран Терзич
Турция Турция
Илькин Айдын
Айча Айкач
Симге Шебнем Акёз
Ханде Баладын
Белиз Башкыр
Мерьем Боз
Ясемин Гювели
Зехра Гюнеш
Мелиха Исмаилоглу
Эбрар Каракурт
Джансу Озбай
Бусе Унал
Тугба Шеноглу
Эда Эрдем
Тренер: Джованни Гуидетти

Итоговое положение

Место Команда
1 Италия Италия
2 Сербия Сербия
3 Турция Турция
4 Нидерланды Нидерланды
5 Польша Польша
6 Россия Россия
7 Франция Франция
8 Швеция Швеция
9 Болгария Болгария
10 Хорватия Хорватия
11 Германия Германия
12 Украина Украина
13 Бельгия Бельгия
14 Белоруссия Белоруссия
15 Чехия Чехия
16 Венгрия Венгрия
17 Словакия Словакия
18 Финляндия Финляндия
19 Босния и Герцеговина Босния и Герцеговина
20 Испания Испания
21 Швейцария Швейцария
22 Греция Греция
23 Румыния Румыния
24 Азербайджан Азербайджан

См. также

Ссылки